Good Angels Košice - Ružomberok 74:57 v 1. finále extraligy

12.04.2014 Celý región

Košice 12. apríla (TASR) - Basketbalistky úradujúceho majstra Good Angels Košice zvíťazili v úvodnom zápase finále extraligy žien na domácej palubovke nad MBK Ružomberok 74:57. Zverenky Maroša Kováčika sa v sérii hranej na tri víťazstvá ujali vedenia 1:0.

Úvod zápasu vyšiel domácim basketbalistkám, ktoré v 2. minúte vyhrávali po Bojovičovej presnom zásahu 7:3. O dve minúty neskôr Murphyová bola pri dvojbodovom koši faulovaná a korigovala na rozdiel jedného bodu - 7:6. Ružomberok dobre bránil a bol aktívnejší pri útočnom i obrannom doskoku. Na konci úvodnej desaťminútovky Stalvantová vyrovnala na 10:10, ale na to sa presadila Bojovičová. Po nej trafila v 11. minúte spoza trojkového oblúka Bálintová, no hostky vycítili šancu a postupne uberali z náskoku Good Angels.

Za stavu 15:14 pridala trojku Baburová a Ružomberok po prvý raz v zápase vyhrával - 15:17. Od stavu 18:17 hosťujúci tím zaznamenal osembodovú šnúru, na ktorej konci bola Stalvantová a na ukazovateli skóre svietil stav 18:25. Dvanásť sekúnd pred koncom prvého polčasu Bojovičová upravila na 33:31, ale Brezániová dvomi premenenými šestkami zariadila, že do kabín sa išlo za nerozhodného stavu 33:33.

Druhé dejstvo odštartovali lepšie "žlto-modré", ktoré zagresívnili obranu a dobre pristupovali k zakončujúcim hráčkam Ružomberka. Ich náskok v priebehu desiatich minút narástol na rozhodujúcich šestnásť bodov - 56:40. Ružomberčankám sa prestalo dariť v zakončení a pôsobili nervóznym dojmom. Na rozdiel osemnástich bodov zvýšila v 32. minúte Hruščáková a o minútu neskôr sa pod košom presadila i Kizerová - 60:40. Keď v 34. minúte Bálintová premenila dva trestné hody, tak o víťazovi prvého finálového duelu nebolo pochýb (62:40). Košičanky do konca zápasu kontrolovali priebeh hry a napokon sa tešili zo zaslúženého víťazstva 74:57.

Good Angels Košice - MBK Ružomberok 74:57 (33:33)
Rozhodovali: Zubák, Tomašovič, Szibilla, TH: 16/15-22/21, fauly: 26:22, trojky: 9:8, 5 faulov: Kizerová, Krivačevičová, Bálintová - Fenynová, 1800 divákov.

Zostavy a body:
Good Angels: Bojovičová 19 (3 trojky), Hruščáková 16, Zietarová 9, Kiššová 5, Kizerová 4 (Balintová 9, Žirková 7, Krivačevičová 5, Nagyová)

Ružomberok: Kmeťová 11, Stalvantová a Murphyová po 9, Fenynová 7, Baburová 3 (Brezániová 10, Vesterbergová 4, Remenárová 2)